כירופרקטיקה – למה לצפות

בביקור הראשון אצל הכירופרקט תעשה בדיקה מקיפה לאבחון הבעיה הרפואית הנוכחית במהלכה תיבדק היציבה, טווחי התנועה, יבוצעו בדיקות אורטופדיות ונוירולוגיות וכן בדיקה כירופרקטית מקיפה של חוליות עמוד השידרה, מאחר ומערכת העצבים עוברת דרך עמוד השידרה ומאפשרת את הפעלת מערכת השרירים שמניעה את השלד יש חשיבות רבה לתפקודן התקין.

הטיפול שלאחר הבדיקה הוא תחילתו של תהליך ההחלמה ולכן יהיה פחות אינטנסיבי.

במהלך הטיפול השני המטופל יקבל הסבר מפורט על דרך הטיפול בכירופרקטיקה ואת תוכנית הטיפול המוצעת והמותאמת לו. הקפדה על ביצוע תוכנית הטיפול האישית היא הדרך הטובה ביותר להבטיח את השיפור המהיר והטוב ביותר שגם יטמע וישמר בגוף לאורך זמן. תרגילים שיתבצעו במרפאה ובבית ביחד עם המלצות לשינוי בתזונה ושימוש בתוספי מזון ינתנו במהלך הטיפול בהתאם למצב הרפואי.

מטרת הטיפול היא להביא את המטופל לשיפור מתמשך בתפקוד מערכת השלד, השרירים והעצבים. שפור במצב הגופני והסרת לחצים מעמוד השידרה מאפשרים למטופל להתפתח מבחינה אישית ולהגיע להשגים בכל תחום מתחומי החיים.

שיטות הטיפול בכירופרקטיקה מגוונות ומותאמות למטופל ולמצבו הרפואי. במרפאת הכירופרקטיקה של ד"ר עצמון נעשה שימוש בציוד שמאפשר הורדת לחץ מהדיסקים הבין חויליתיים בעיקר במצבים של בלט ופריצת דיסק. שימוש במכשיר האקטיביטור שהוא בעל עוצמה משתנה שעובד על גירוי מכנו רצפטורים בגוף, טיפול שהוא יותר עדין ויעיל מאוד בטיפול של מיפרקים קטנים בכףהיד למשל. שימוש באלקטרותרפיה להורדת כאב ושחרור של שרירים מכווצים. איזון מפרקי האגן נעשה בעזרת מנופים מיוחדים שקיימים בשולחן הטיפולים.

עיקר כיוון חוליות עמוד השידרה מבוצע ע"י טכניקות כירופרקטיות ידניות שהן הבסיס עליו מושתתת הכירופרקטיקה ורק כירופרקט רשאי לבצע אותן.